ICC Cursus

Open inschrijving

Wil je je ontwikkelen tot specialist cultuureducatie op jouw school? Meer leren over cultuureducatie en ervaringen delen met collega’s? Ontdekken hoe je een cultuureducatie beleidsplan schrijft? Volg dan de training tot Interne Cultuur Coördinator en ontvang het landelijk erkend ICC-certificaat.

Soort training

In acht inspirerende bijeenkomsten kijk je naar de doelstellingen die jij wilt bereiken en ontwikkel je een eigen cultuureducatie beleidsplan voor jouw school. Je volgt de training samen met anderen waardoor je meteen ervaringen kan delen, gedachten kan uitwisselen en van elkaar kan leren.

De training wordt verzorgd door een ervaren ICC-trainer en door gastdocenten. Je volgt de cursus met minimaal 7 andere deelnemers.
De volgende onderdelen komen aan bod:

  • visie ontwikkelen
  • cultuurbeleid
  • kern- en leerdoelen 
  • creativiteit
  • cultureel aanbod
  • geldbronnen
  • samenwerkingsverbanden (school en omgeving)
  • draagvlak creëren
  • plan en planning maken

Voor wie

Leerkrachten en directeuren in het primair onderwijs die cultuureducatie een warm hart toedragen. Je gunt je leerlingen de meerwaarde en bijzondere ervaringen die cultuureducatie biedt en wilt hiervoor de kartrekker binnen jouw school zijn.

Resultaat

Na afloop van de training:

  • heb je een cultuureducatiebeleidsplan gericht op de praktijksituatie van jouw school
  • heb je gewerkt aan draagvlak voor cultuureducatie op jouw school
  • ben je de specialist die vorm kan geven aan visie en beleidsvorming
  • krijg je een landelijk erkend ICC-certificaat

Trainers

Je krijgt les van een ervaren ICC trainer en een aantal gastdocenten. Vanuit Rijnbrink kunnen wij een ICC trainer regelen, maar wanneer je zelf een gecertificeerde ICC- trainer kent, kan Rijnbrink met die trainer afspraken maken.

Benodigde tijd

Contacturen 25 uur en circa 40 uur zelfstudie

Investering

Er wordt geen eigen bijdrage gevraagd voor de ICC-cursus.

De ICC cursus is waar mogelijk een in-company training. Wanneer deelnemers uit verschillende gemeenten zich aanmelden, overleggen we altijd met de aanbieder(s) van een ICC training of zij daar terecht kunnen. Of we onderzoeken of we een ICC Training op een ‘centrale’ plek kunnen organiseren. Dus wanneer je geen ICC Training ziet staan in jouw gemeente stuur dan een bericht naar campus@rijnbrink.nl, dan zetten we je op de wachtlijst en ontvang je bericht wanneer we weten of je bij een training kunt aansluiten.

Heb je vragen, twijfel je nog over deelname of wil je nog meer weten? Neem dan vooral contact op met een van onze adviseurs Cultuureducatie.

ICC Cursus Almelo en omstreken 2025-2026

Wanneer

De eerste bijeenkomst is op woensdag 24 september van 15.00 uur tot 18.00 uur.
De andere maandelijkse bijeenkomsten plannen we in overleg (m.u.v. december).

Waar

Kaliber Kunstenschool, Elisabethhof 2, Almelo

Investering

Er wordt geen eigen bijdrage gevraagd voor de ICC-cursus. Dankzij een bijdrage door Rijnbrink cultuureducatie uit de regeling Cultuureducatie met Kwaliteit, kan Kaliber Kunstenschool de cursus gratis aanbieden. Wat Rijnbrink cultuureducatie verder doet? Kijk op www.cultuureducatieoverijssel.nl.

Meer informatie

Voor meer informatie kun je contact opnemen met Erika Bijlsma via: onderwijs@kaliberkunstenschool.nl.

Aanmelden

Meld je hier direct aan voor ICC cursus Almelo en omstreken 2025-2026

ICC Cursus Borne

Wanneer

De eerste bijeenkomst is op woensdag 18 juni van 15:00 tot 17:30. De andere maandelijkse bijeenkomsten zijn op:

  1. Donderdag 11 September
  2. Dinsdag 14 Oktober
  3. Woensdag 19 november
  4. Donderdag 11 December
  5. Woensdag 29 Januari
  6. Donderdag 19 Februari
  7. Dinsdag 31 Maart

Waar

Kulturhus de Bijenkorf, Markstraat 23, Borne

Investering

Er wordt geen eigen bijdrage gevraagd voor de ICC-cursus. Dankzij een bijdrage door Rijnbrink cultuureducatie uit de regeling Cultuureducatie met Kwaliteit, kan Kulturhus Borne de cursus gratis aanbieden.

Meer informatie

Voor mee informatie kun je contact opnemen met Daphne Koele via: daphne.koele@kulturhusborne.nl.

Aanmelden

Meld je hier direct aan voor ICC cursus Borne

ICC Cursus Kampen

Wanneer

De eerste bijeenkomst is op donderdag 25 september van 14:30 tot 17:30. De andere maandelijkse bijeenkomsten zijn op:

  1. Donderdag 25 September 14:30 tot 17:30 uur
  2. Donderdag 30 oktober 14:30 tot 17:30 uur
  3. Donderdag 27 november 14:30 tot 17:30 uur
  4. Donderdag 29 januari 9.30 – 17.00 uur (incl. erfgoed excursie in de ochtend!)
  5. Donderdag 19 februari 14:30 tot 17:30 uur
  6. Donderdag 26 maart 14:30 tot 17:30 uur
  7. Donderdag 16 april 14:30 tot 17:30 uur

Waar

Quintus, Vloeddijk 38 Kampen

🕒 Tijdsinvestering

De training beslaat één schooljaar, met gemiddeld 8 bijeenkomsten. Waarbij in januari 2 bijeenkomsten zijn samengevoegd tot een dag waarbij er een mooie excursie in de ochtend is gepland ter verdieping van de erfgoededucatie. Reken daarnaast op een tijdsinvestering van minimaal 40 uur in totaal, inclusief zelfstudie en opdrachten voor op school.
💡 Let op: Het is belangrijk dat je schoolteam én directie achter jouw deelname staan – jullie werken immers samen aan een cultuurvisie die past bij jullie onderwijs. Ook van hen wordt een tijdsinvestering gevraagd voor geven van input en op teamvergaderingen.

Investering

Er wordt geen eigen bijdrage gevraagd voor de ICC-cursus. Dankzij een bijdrage door Rijnbrink cultuureducatie uit de regeling Cultuureducatie met Kwaliteit, kan Quintus de cursus gratis aanbieden.

Meer informatie

Voor mee informatie kun je contact opnemen met Annelies Dunning via: onderwijs@quintuskampen.nl

Aanmelden

Meld je hier direct aan voor ICC cursus Kampen